„Meki püreesupid on nende lemmikud, kes ei taha üldse oodata, seevastu mehed eelistavad jällegi saada lihatooteid, nagu pasta Bolognese ja kanavokk. Ostjad jagunevadki selle järgi, mida nad eelistavad. Näiteks mehi huvitab, kui palju on toidus valku ja kui palju liha. Naised seevastu soovivad kohe süüa, nad ei soovi isegi kaheksat minutit oodata,” muigas Kangur.

Külmkuivatatud tehnoloogia kasutusvõimalused on pea piiramatud, alates kuivatatud marjade lisamisest smuutidesse ja jogurtitesse kuni maitsemee valmistamiseni välja. Isegi seepidele lisatakse külmkuivatatud maasikat, et tootel oleks juures see õige lõhn.

Külmkuivatamise tehnoloogia maaletooja Mermi Kangur rääkis, et vee väljaaurutamine külma abil aitab marjadele alles jätta nende õige küllusliku maitse. „Marjade kaalust jääb hästi vähe järele, kui neid kuivkülmutada. Näiteks kilost värskest maasikast jääb järele ainult sada grammi külmkuivatatud maasikaid,” räägib Meki kaubamärgi looja.

Külmkuivatatud marjadest eksporditakse kõige rohkem piiri taha mustikat. Kanguri sõnul on tal soovitus meie poliitikutele, kes uusi maksusid või ka maksusoodustusi kehtestavad. „Oleks hea, kui meil oleks nii nagu Soomes, kus igameheõigus lubab korjata metsast marju ilma neid maksustamata. Meie maksuseadus käsib metsaandidelt tulumaksu maksta,” rääkis Kangur. „Meil võiks olla oluliselt rohkem marjakorjajaid ja meie marjad ei jääks metsa. Eesti metsamarjadest väärindatakse kõige rohkem 10–20 protsenti, ülejäänud jäävad karudele ja teistele metsaloomadele söömiseks. Aga potentsiaali oleks tublisti rohkem,” rääkis Kangur, kelle sõnul ta väärindab ja ekspordib mustikaid saja tonni ringis aastas.

Enamjaolt läheb Eesti mustikas Ameerikasse, selgitas Kangur. „Kuna nende naaber Kanada ei suuda pakkuda meiega samas kvaliteedis marja. Meie marjades on palju pigmenti ehk värvainet. Mida rohkem te põhja poole lähete, seda kauem marjad kasvavad-küpsevad, seda rohkem nad saavad mullast toitaineid võtta, seda magusamad nad on. Soome ja Eesti maasikad on palju magusamad kui Poola maasikad, aga kõige vesisemad on Egiptuse maasikad,” juhtis Kangur tähelepanu marjade erinevustele.

Kui palju võimalusi oma toidulauda täiendada külmkuivatatud tootesari meile annab, saab kuulata juba „Elustiili” saatest, kus räägib Meki asutaja Mermi Kangur.