Kuidas aurupesurid töötavad?

Enne kui rääkida spetsiifilisematest kasutusvõimalustest, oleks oluline tutvuda aurupesuri tööpõhimõttega. Iseenesest pole selles midagi keerukat. Aur tekib masina autonoomsesse paaki lisatud vee keemisel. See täidab aurupesuri tulemusliku töötamise esimese eelduse – kõrge temperatuur. Teise eelduse – tugeva aurujoa, mis puhastab (pole ehk isegi vale öelda „puhub“) mustuse ka kõige väiksematest pragudest, tekitab aurupüstol. Need kaks asja kokku annavadki tulemuse, mis lubab minna lahingusse ka kõige kangekaelsema mustuse vastu.

Kärcher

Miks valida aurupesur?

Tänu Kärcheri aurupesuri tööpõhimõttele saame rääkida eelistest traditsioonilisemate puhastusvahendite ees, mida on mitu. Üheks olulisemaks saab pidada aurupesuri võimet puhastada kuni 99,99 protsenti bakteritest kõikidelt majapidamises olevatelt kõvapindadelt. Eriti oluliseks muutub see number juhul, kui peres peaks olema väikeseid lapsi või inimesi, kes on altid erinevatele allergiatele. Peale selle ei kaasne aurupesuriga võimalikke kaasnähte pesuvahendite kasutamisest. Loomulikult on põhjalik bakteritest puhastamine ülioluline ka praeguses karantiiniolukorras, kus tervis vajab eriliselt hoolitsust, et haiguseid eemal hoida.

Teiseks suureks eeliseks on aurupesuri universaalsus. Masin sobib ühtmoodi hästi nii põranda, vuugivahede, akende kui ka köögikubu puhastamiseks. Kõrgel temperatuuril aurupüstolist väljuv aur saab jagu nii settinud rasvast kui ka talve jooksul tekkinud mustusest akendel. Isegi riiete triikimine on spetsiaalse otsiku abil võimalik.

Kolmas ja absoluutselt mitte vähem oluline eelis on tehtava töö lihtsus. Tänu aurupuhastile ja Kärcheri pakutavatele lisaseadmetele (olgu selleks lapiga puhastusotsik väiksemate pindade puhastamiseks või suur põrandaotsik koos lapiga) pole kasutajal enam vaja pikendada puhastamiseks kuluvat aega eri seadmete vahel valimisega. Aurupesuri ostmisel saad ise täpselt arvestada, millised on need tööd, mida planeerid edaspidi ennekõike pesuriga teha, ning vastavalt sellele saad valida ka lisatarvikud. Kuid ära muretse – kui sa esimese hooga ei tea, milliseid lisatarvikuid vajad, siis saad neid alati jooksvalt juurde soetada.

Kärcher

Milline aurupesur võiks sulle sobida?

Kärcheri aurupesureid on saadaval mitmes eri kombinatsioonis: nii soodsamaid ja väiksemaid (SC 1) kui ka kallimaid ning funktsionaalsuselt professionaalidele mõeldud masinatega võrreldavaid (SC 5). Enne aurupesuri ostmist tasuks kindlasti läbi mõelda kõik võimalikud stsenaariumid, millises olukorras planeerid masinat kasutada. Kui see plaan on endal enam-vähem selge, võiks võtta ühendust Kärcheri müügiesindajatega. Oma suunavate lisaküsimustega aitavad nad sul leida sinu jaoks just selle kõige õigema aurupesuri ja vajadusel ka lisavarustuse. Seega, kui tunned, et tahaksid saada oma kodu kõikidest bakteritest ja mustusest veelgi puhtamaks ning turvalisemaks, tasub hakata mõtlema, milline pesur võiks sulle koju sobida.

Lisainformatsiooni ja masinad leiad SIIT.